Tarasy drewniane

Drewniany taras to hit! Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje wykorzystaniem naturalnych materiałów budowlanych i wykończeniowych. Taki trend to nie tylko gwarancja doskonałych rezultatów pracy, ale także - dobra praktyka, mająca pozytywny wpływ na kondycję środowiska naturalnego. Nie wiesz, jak wykończyć taras? Postaw na podłogi drewniane. Zwłaszcza że te mogą pojawić się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz posesji.

Drewno bez wątpienia jest materiałem uniwersalnym i ponadczasowym. Jak mądrze wykorzystać jego możliwości? Poniżej znajdziesz praktyczne inspiracje - dzięki nim deska tarasowa uzupełni Twoją aranżację w modny i praktyczny sposób, a Ty przekonasz się, jak wykorzystać fakt, że jesteś właścicielem tarasu!

Taras to modne i praktyczne rozwiązanie. Warto je docenić!

Niewielkie ogródki, ciasne balkony i przestronne tarasy do niedawna były niedoceniane. Niesłusznie. Lista zalet, jakie je charakteryzują, jest naprawdę długa. Bez względu na metraż, mądrze zaaranżowane mogą stać się prywatną oazą spokoju. Nie tylko doskonale uzupełniają budynek, ale także - mogą przybierać rozmaite kształty i formy. Doskonale łączą wnętrze domu z ogrodem, stanowiąc płynne przejście pomiędzy dwoma przestrzeniami.

Jak wykończyć taras, by maksymalnie wykorzystać jego potencjał? Potraktować go, jako przedłużenie salonu, czy odrębną część posesji? Możliwości masz naprawdę dużo. Zwłaszcza jeśli postawisz na drewniany taras. Doskonale współgra nie tylko z podłogą z drewna, ale także - z panelami laminowanymi. Dodatkowo atrakcyjnie wygląda solo, jest łatwy w konserwacji i ponadczasowy.

Jak zaaranżować taras? Przygotowaliśmy praktyczne inspiracje!

Nie wiesz, jak zaaranżować swój taras? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych inspiracji. Dzięki prostym wskazówkom bez trudu stworzysz projekt, który zachwyci domowników i gości. Pamiętaj jednak, że podstawę muszą stanowić doskonałe jakościowo materiały. Sięgnij po ponadczasową deskę tarasową - niepozorna, pozwoli Ci osiągnąć zamierzone rezultaty.

Taras jako przedłużenie salonu

Drewniany taras to sposób na przedłużenie salonu. Decydując się na takie rozwiązanie, warto jednocześnie zdecydować się na duże, dwuskrzydłowe drzwi balkonowe, przeszklone na całej powierzchni. Nie tylko zapewnią maksymalny dostęp światła słonecznego, ale także sprawią, że pomieszczenie wyda się większe.

Drewniany taras ma jednak swoje wymagania. Zwłaszcza jeśli zależy Ci, by razem z salonem tworzył spójną całość. Wybierając deskę tarasową, wybierz także podłogi, które ułożysz wewnątrz domu. Możesz zdecydować się na podłogi z drewna, panele laminowane albo podłogi korkowe. Wszystko zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać.

Jak zaaranżować taki taras? Niezbędne okażą się odpowiednio dopasowane meble ogrodowe, ciekawym rozwiązaniem może być również huśtawka kokon i rośliny zimozielone w estetycznych donicach.

Taras jako odrębna przestrzeń

Drewniany taras nie musi być przedłużeniem salonu, a zupełnie odrębną przestrzenią. Zwłaszcza że może przybierać przeróżne formy i kształty! Oranżeria albo przeszklony pokój to doskonałe rozwiązanie, które wykorzystasz o każdej porze roku! Możesz także zamienić taras w prywatne centrum fitnessu - wystarczy odpowiednia ilość miejsca. Podłogi sportowe znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Taras jako sposób na połączenie salonu z ogrodem

Taras, który jest połączeniem salonu z ogrodem to niebanalne rozwiązanie. Sprawdzi się zwłaszcza jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią wokół domu. Nie jest to jednak regułą. Jak zaaranżować taki taras? Wykorzystaj podłogę drewnianą. Dzięki temu znajdziesz element wspólny dla dwóch przestrzeni i sprawisz, że przejście będzie płynne i bardziej efektowne.

Jakie podłogi sprawdzą się wówczas we wnętrzu? Możesz wybrać podłogi drewniane, panele laminowane albo podłogi winylowe lub korkowe.

Nie ma znaczenia, w jakim stylu chcesz urządzić taras i towarzyszące mu wnętrze. Przygotowaliśmy ofertę, która odpowie na Twoje potrzeby! Wszystko dzięki szerokiej gamie odcieni i materiałów. Możesz nie tylko łączyć je ze sobą, ale także - tworzyć własne, unikalne kompozycje.

Zadbaj o drewniany taras profesjonalnie i efektywnie

Bez względu na to, czy wybierzesz deskę tarasową, czy podłogi sportowe, taras będzie wymagał odpowiedniej pielęgnacji. Jak dbać o poszczególne rodzaje materiałów, by zachowały żywotność przez długi czas? Najlepiej, decydując się na wysokojakościowe środki pielęgnujące, dedykowane konkretnym wariantom podłóg drewnianych, paneli laminowanych, podłóg winylowych i podłóg korkowych.