Darmowa dostawa od 100 zł
Filtruj produkty
Filtruj produkty

Chapel Parket

Chapel Parket podlogi drewniane

Podłogi z własną historią.

Chapel Parket stworzył uniwersalne i ponadczasowe podłogi drewniane, które pomimo upływu lat nadal wyglądają imponująco. Chociaż np. podłogi Finishparkiet lub Tarkett również cieszą się uznaniem klientów, to tajemnica sukcesu nawierzchni Chapel Parket tkwi w pomyśle. Zamysłem producenta było stworzenie podłogi na wzór starej deski sprzed 100 lat – podłogi z duszą. Podłogi, której wgniecenia czy rysy nie ujmują wartości, a wprost przeciwnie – każde nowe ślady po imprezie czy przemeblowaniu nie tylko nie będą rażąco widoczne, ale wzbogacą naturalną fakturę podłóg drewnianych, wpisując się w ich estetykę.

Wszystkie podłogi Chapel Parket są obrabiane ręcznie, wybarwianie desek odbywa się poprzez manipulację chemiczną i termiczną drewna. Z tego powodu każda deska jest inna, wyjątkowa i niepowtarzalna. Właściwy kolor podłoga osiąga w okresie od 3 do 6 miesięcy po zamontowaniu. W podłogach wędzonych lub przyciemnianych w tym okresie odcień staje się 30% jaśniejszy.

Duże możliwości.

Elementy marki Chapel Parket – począwszy od surowego drewna, aż po gotowy produkt – są wytwarzane w Holandii. Produkcja wszystkich podłóg drewnianych odbywa się na indywidualne zlecenie klienta. Opatentowana technika produkcji sprawia, że każda następna partia wyprodukowanej podłogi może się nieznacznie różnić odcieniem od poprzedniej. Powyższy fakt należy uwzględnić przy składaniu zamówienia.

Posadzki dębowe dostępne są w formie litych desek oraz polecanych na ogrzewanie podłogowe desek warstwowych. Na życzenie klienta, podłoga poddawana jest procesowi postarzania. Polega on na celowym uszkodzeniu warstwy dekoracyjnej. Zabieg ten dodatkowo podkreśla jej wyjątkowy charakter.

Drewniane podłogi Chapel Parket są wysoce odporne na zabrudzenia i działanie płynów. Zabiegi pielęgnacyjne podłóg ograniczają się do ich mycia płynem przeznaczonym do podłóg olejowanych. Konserwacja olejem konserwacyjnym Chapel Parket wymagana jest co najmniej raz w roku.

Naturalną cechą drewna jest różnorodność barw, stąd w podłodze mogą wystąpić różnice w kolorze, odcieniu i strukturze poszczególnych desek.

Selekcja drewna:

   

Dopuszczalne

 

Niedpouszczalne

   
              

   DĄB PRIME

  - sęki max 15 mm
- pęknięcia na powierzchni max 20 mm
- lekkie różnice w odcieniach
  - biel
- pęknięcia na końcach
- ślady po owadach
- rdzeń
- wrośnięta kora
- defekty związane ze wzrostem drzewa
- uszkodzenia mechaniczne
 
              

DĄB RUSTIC A

 

- sęki otwarte wypełnione szpachlą max 40 mm
- pęknięcia na powierzchni max 50 mm
- biel max 10 mm szerokości
- lekkie różnice w odcieniach
- pęknięcia na końcach max 50 mm

 

- ślady po owadach
- rdzeń
- wrośnięta kora
- defekty związane ze wzrostem drzewa
- uszkodzenia mechaniczne

 
             

DĄB RUSTIC B

  - sęki otwarte wypelnione szpachlą max 80 mm
- wypełnione otwarte uszkodzenia do 60 mm są dopuszczalne
- pęknięcia na powierzchni max 400 mm
- biel max 25 mm szerokości
- pęknięcia na końcach max 150  mm
- rdzeń na długości max do 50%  deski
- defekty związane ze wzrostem drzewa max 10 mm szerokości
- różnice w odcieniach
  - ślady po owadach
- uszkodzenia mechaniczne
- wrośnięta kora
 
             
DĄB RUSTIC MIX  

kombinacja z 50% Rustic A i 50% Rustic B