Zalety podłóg drewnianych

13.05.2019
złożone przez
slider

Drewniane podłogi to wspaniały pomysł na wykończenie mieszkania czy domu. Podłoga z drewna stanowi oryginalną ozdobę każdego wnętrza, ociepla je, a także jest cudowna dla naszych zmysłów, bo chodzenia gołymi stopami po naturalnym drewnie nie zastąpi żaden inny rodzaj wykładziny podłogowej. Wpływa stymulująco na ludzkie zmysły, zarówno przez dotyk, jak i wizualnie – kojąc nasz wzrok.


Historia drewnianych podłóg jest długa, ludzie używają drewna do wykańczania posadzek już od 400 lat. Parkiet zyskał sławę we Francji w okresie baroku oraz w kolonialnej Ameryce, gdzie popularne były drewniane deski. W tamtym okresie na drewnianą podłogę mogły pozwolić sobie tylko najbogatsze rody, w innych domostwach wciąż podłoga była wyłożona kamieniem, sianem albo była zwyczajnym klepiskiem.


W XIX wieku, wraz z powstawaniem fabryk produkujących klepki drewniane na dużą skalę, drewniane podłogi zyskały prawdziwą popularność. Do dzisiaj nie wyszły z mody. Są uniwersalnym rodzajem podłogi, która nie poddaje się krótkotrwałym trendom. Na stałe w naszej świadomości kojarzą się z pięknem, ciepłem i klasą.


Zalety drewnianych posadzek:


• Są o wiele bardziej wytrzymałe od paneli czy desek warstwowych. Trwałość jest podstawowym atutem drewnianych podłóg.


• Są antyalergiczne i antystatyczne.


• Świetnie pochłaniają dźwięki i nadają pomieszczeniom lepsze efekty akustyczne.


• Nie stanowią izolacji termicznej – przewodzą ciepło i doskonale nadają się na ogrzewanie podłogowe, ich powierzchnia jest przyjemnie ciepła w dotyku.

• W razie potrzeby, po dłuższym czasie użytkowania, można je odnowić (przez cyklinowanie). W trakcie cyklinowania pozbywamy się z parkietu wszystkich plam i zarysowań, uzyskując efekt nowej podłogi.


• Parkiety olejowane można konserwować i odświeżać raz do roku, przez do na bieżąco są odnawiane i wyglądają świeżo.


• Nadają wnętrzom piękny, oryginalny wygląd.


Są uniwersalne – pasują zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i do stylizowanych, eleganckich pomieszczeń.

 

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość