Sztukateria, listwy i rozety - czy to dobry sposób na stylowe wnętrze?

17-01-2022

Sztukateria, listwy i rozety – czy to dobry pomysł na stylowe wnętrze? Sprawdzamy!

Estetyczne, przytulne i urządzone zgodnie z bieżącymi trendami architektonicznymi czy eleganckie i ponadczasowe? Stylowe wnętrze może mieć różny charakter. Bez względu na sposób wykończenia, jedno jest pewne – osiągnięcie efektu, który zachwyca, wymaga zachodu. Czy warto zaufać gotowym rozwiązaniom i zdecydować się na sztukaterię, listwy i rozety?

Dekoracja czy dzieło sztuki? Sztukateria niezmiennie zachwyca

Po boazeriach na ścianach, kolorowych pokojach i przestronnych i nierzadko zimnych wnętrzach przyszedł czas na sztukaterię wewnętrzną. Subtelne listwy karniszowe, listwy oświetleniowe i ozdobne rozety, to rodzaj dekoracji, która predysponuje do miana małego dzieła sztuki. Nie bez powodu. Takie dodatki doskonale się prezentują i mają mnóstwo zalet. Co decyduje o ich popularności i jakie elementy sztukaterii wewnętrznej warto wyróżnić?

Sztukateria wewnętrzna to inwestycja w piękno. Dlaczego warto ją wybrać?

Sztukateria na ścianę to bez wątpienia dobra inwestycja. Takie rozwiązanie gwarantuje nie tylko perfekcyjny wygląd pomieszczenia. Estetycznie wykończone propozycje cenionych producentów, dostępne w ofercie Melagu, niezmiennie to potwierdzają. Co jeszcze sprawia, że warto zdecydować się na sztukaterię na ścianie?
Przede wszystkim, ogromna uniwersalność dekoracji. Listwy oświetleniowe i rozety są odpowiednie do montażu w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Równie efektownie prezentują się w salonie, jak i w sypialni, kuchni i łazience.
Niewątpliwą zaletą sztukaterii jest bogactwo elementów dekoracyjnych. Oferta dostępna w naszym sklepie obejmuje listwy karniszowe, listwy oświetleniowe, rozety i listwy karniszowe, a także – profile dekoracyjne, obudowy drzwi i kominków oraz listwy gzymsowe.
Warto wspomnieć także o trwałości proponowanych elementów dekoracyjnych i łatwości utrzymania ich w czystości. Nowoczesna sztukateria, wykonana ze styropianu, jest trwała, lekka i prosta w montażu. Ewentualne zanieczyszczenia usuniesz, korzystając z miękkiej, wilgotnej ściereczki.

Sztukateria na ścianę to propozycja do klasycznych i nowoczesnych wnętrz

Sztukateria na ścianę to trend wnętrzarski, który wraca do łask. Nie bez powodu – doskonale sprawdza się w klasycznych wnętrzach, cieszących się ogromnym zainteresowaniem wśród kolejnych właścicieli domów i mieszkań. Co ciekawe, po listwy karniszowe, rozety, karnisze sufitowe i listwy oświetleniowe chętnie sięgają również zwolennicy nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Sztukateria na ścianie nie jest obca miłośnikom stylu scandi, doskonale wpisuje się także w estetykę glamour.

Dekoracje z oferty Melagu, czyli prosty sposób na stylowe wnętrze

Nie mamy wątpliwości – sztukateria na ścianie prezentuje się naprawdę okazale. Zwłaszcza jeśli wybierasz wyłącznie te dekoracje, które zachwycają estetyką wykończenia, wzornictwem inspirowanym bieżącymi trendami i jakością wykorzystanych materiałów. Dekoracje warte uwagi marki Orac Decor, Mardom, Noel& Market, znajdziesz w ofercie Melagu.

(Zdj. aranżacyjne OracDecor)

 

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię