Nowoczesne schody kręcone - idealne rozwiązanie do każdej przestrzeni

26-05-2022
Schody kręcone pozwalają zaoszczędzić miejsce, uatrakcyjniają aranżację wnętrza i są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie oryginalnie urządzone pomieszczenia. Chociaż rzadko są pierwszym wyborem remontujących, w nowym i starym budownictwie pojawiają się coraz częściej. Co decyduje o ich wciąż rosnącej popularności? Kiedy warto zdecydować się na schody kręte? Odpowiadamy.

Kiedy warto przemyśleć montaż schodów kręconych?

Jesteś zdania, że klasyczne rozwiązania (np. schody żelbetonowe i drewniane proste) nie sprawdzą się w aranżowanej przez Ciebie przestrzeni? W takiej sytuacji przemyśl montaż nowoczesnych schodów kręconych, dostępnych również w ofercie Melagu. Kiedy okażą się dobrym wyborem?
 

1. Schody kręte do pomieszczeń o małym metrażu

Niewątpliwą zaletą montażu schodów kręconych jest możliwość uzyskania niebanalnego efektu przy jednoczesnym zaoszczędzeniu sporej ilości miejsca. Schody kręte świetnie prezentują się w pomieszczeniach o małym metrażu, stanowiąc modną i funkcjonalną alternatywę dla klasycznych schodów. Tym bardziej że w takich wnętrzach schody musiałyby być bardzo strome, a w efekcie – niebezpieczne i niefunkcjonalne. Co więcej, ze względu na swoją konstrukcję, schody kręcone prezentują się bardzo nowocześnie, nie przytłaczają przestrzeni i pozytywnie wpływają na lekkości aranżacji. Jednocześnie codzienne korzystanie z nich jest bezpieczne i wygodne.
 

2. Schody kręte do przestronnych pomieszczeń

 
Schody kręcone charakteryzują się dużą uniwersalnością. Dzięki temu konstrukcje proponowane przez Melagu równie dobrze będą prezentowały się w przestronnych pomieszczeniach, takich jak np. reprezentacyjne salony, hole i korytarze. W sytuacji, gdy dysponujesz dużą przestrzenią, warto przemyśleć montaż schodów krętych o nieco większej średnicy – wówczas korzystanie z nich będzie zdecydowanie wygodniejsze.
Duża uniwersalność takiego rozwiązania to nie wszystko. Schody kręcone perfekcyjnie wpisują się w modne, nowoczesne aranżacje, skutecznie wzmacniają efekt wizualny i decydują o ostatecznym charakterze wnętrza.

Dla kogo zostały zaprojektowane schody kręcone?

Schody kręcone to propozycja dla osób, które cenią sobie oryginalne rozwiązania, a jednocześnie nie chcą rezygnować z komfortu i funkcjonalności. Nowoczesne projekty w efektowny sposób łączą materiały o różnym charakterze, pozwalając aranżować wnętrza o niebanalnej stylistyce.

Schody kręcone do samodzielnego montażu z oferty Melagu, podkreślą styl Twojego wnętrza

Tworząc ofertę Melagu, uwzględniliśmy wielość gustów i potrzeb naszych klientów - zaproponowaliśmy szeroki wybór rozwiązań odpowiednich do wnętrz o różnej stylistyce. Schody kręcone, dostępne w naszym asortymencie okażą się doskonałym uzupełnieniem aranżacji:
- nowoczesnych minimalistycznych.  Projekty schodów takich jak np. ARKE CIVIC, ARKE KLAN i ARKE KLOE to propozycja odpowiednia do wnętrz inspirowanych bieżącymi trendami wnętrzarskimi. Nowoczesne schody wewnętrzne na planie koła, perfekcyjnie łączą poręcz ze stali malowanej proszkowo i stopnie z tworzywa sztucznego.
 
- skandynawskich. Kolejną propozycją renomowanego producenta schodów krętych, FONTANOT są schody kręcone Magia50 i Magia50.XTRA (dostępne w kolorach białym i grafitowym). Każdy z tych projektów perfekcyjnie wpisze się w aranżację skandynawską, podkreślając wyjątkowy charakter wnętrza.
 
- nowoczesnych miejskich. Schody kręcone ze stali, zwracające uwagę niebanalną kolorystyką, to propozycja dla miłośników nowoczesnego stylu miejskiego. Model PILC COLOR świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach z antresolą, a pozostałym zapewni fantastyczny, urbanistyczny look.
 
- industrialnych. Metalowe schody kręte PIXIMA STEEL perfekcyjnie wpiszą się w aranżację industrialną i loftową (zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się na model chromowany), zapewniając nowoczesne uzupełnienie dekoracji. Lekkie i stabilne, wykazują dużą odporność na intensywną eksploatację, zachowując przy tym swój pierwotny design.
Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię