Schody zewnętrzne metalowe. Praktyczność przede wszystkim

04.06.2018
złożone przez
slider

Schody zewnętrzne muszą znieść o wiele więcej niż wewnętrzne, dlatego też większość osób szukających rozwiązania idealnego, skupia się na ich praktyczności, a nie perfekcyjnym wyglądzie. W ostatnich latach bardzo popularne stały się schody zewnętrzne metalowe. Wyglądają schludnie i estetycznie, a do tego mają szereg zalet, które sprawiają, że są schodami idealnymi na zewnątrz.

Nowoczesny design

Schody metalowe nie wyglądają przytulnie, ale na pewno schludnie i elegancko. Przywołują na myśl infrastrukturę przemysłową. Są idealne do biur i różnego rodzaju punktów usługowych. Co ciekawe schody metalowe i z surowców przypominających metal są często wybierane przez projektantów wnętrz jako schody wewnętrzne do loftów i mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym i futurystycznym.

Wygoda użytkowania

Schody metalowe są bardzo chętnie kupowane przez właścicieli i zarządców różnego rodzaju firm. I nic w tym dziwnego. Najważniejszą zaletą schodów metalowych jest to, że są niezwykle praktyczne. Przede wszystkim są odporne na działanie różnorodnych warunków atmosferycznych. Jeśli były poddane cynkowaniu to nie rdzewieją podczas deszczu, nie pękają także podczas największych mrozów. Metal nie odbarwia się ani nie odkształca nawet w największe upały.  Schody posłużą więc wiele lat i nie wymagają częstych konserwacji. Schody z metalu są również bezpieczne. W stopniach zazwyczaj robi się perforacje, dzięki czemu odpływa z nich woda deszczowa i mają one lepszą przyczepność. Można więc również swobodnie poruszać się po nich nawet podczas przymrozków, gdy kafelki na zwykłych schodach stają się małymi ślizgawkami. Kolejnym atutem schodów metalowych jest to, że są łatwo dostępne, a do tego można je zamontować samodzielnie. Osoba zamawiająca schody oszczędza więc na usługach specjalistów, jeśli tyko ma w sobie odrobinę „złotej rączki” i umie obsługiwać podstawowe narzędzia.  Nawet terminy odstawy schodów są szybkie. Dobre firmy realizują zamówienie maksymalnie w dwa tygodnie.