Schody kacze. Praktyczne czy nie?

05.10.2018
złożone przez
slider

Niewiele osób wie, jak wyglądają schody kacze. Większość ludzi dowiaduje się o ich istnieniu dopiero wtedy, gdy przychodzi im urządzić niewielką powierzchnię, na które dodatkowo muszą znaleźć się poręczne schody na wyższą kondygnację. Czym są schody kacze? Jakie mają wady i zalety? Przekonajmy się!

Mniej już się nie da!

Schody kacze zajmują tak mało miejsca, jak tylko się da. To schody o bardzo prostej konstrukcji. By zajmowały jeszcze mniej miejsca, stopnie są zaprojektowane dość stromo. Aby jednak były bezpieczne, mają standardową szerokość tylko z jednej strony, a z drugiej są zwężone. Dzięki takiej budowie mogą nieco na siebie zachodzić, lecz w dalszym ciągu pozwalać na komfortowe wchodzenie na górę. Żeby wygodnie korzystać ze schodów, należy pamiętać, aby zawsze korzystać z szerszej strony stopnia. Najprościej mówiąc: wchodzenie należy zacząć od dobrej nogi!

Wady i zalety

Na pytanie, czy takie rozwiązanie jest praktyczne, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Schody kacze nie dają oczywiście takiego komfortu użytkowania jak zwykłe, szerokie schody. Jednak nie takie jest ich zadanie. Schody te mają być maksymalnie wygodnym wejściem na wyższe piętro, jednocześnie zajmując minimum miejsca. W tym wypadku sprawdzają się idealnie. Są rewelacyjnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń, gdzie na zwykłe schody po prostu nie ma miejsca. Co ciekawe, dzięki swojemu nietypowemu wyglądowi zyskały wielu fanów wśród dzieci oraz projektantów designerskich wnętrz. Maluchy uwielbiają kacze schody, gdyż przypominają bardziej zabawkę ogrodową niż praktyczny gadżet. Projektanci z kolei cenią je za minimalizm, nieszablonowość i fakt, że mogą być fantastyczną ozdobą w nowoczesnym lofcie czy apartamencie. Schody kacze idealnie sprawdzają się jako wejścia na antresole, poddasza i wszędzie tam, gdzie nie ma wystarczających rozmiarów klatki schodowej. Podobnie jak zwykłe schody, dostępne są w wielu odcieniach i formach. Nie ma więc problemu, by dopasować wygląd schodów do stylu swojego mieszkania czy domu.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość