Niepowtarzalny urok schodów drewnianych

11.06.2018
złożone przez
slider

Budując jednorodzinny dom piętrowy musimy dobrze zaplanować w nim schody. Nie chodzi tylko o ich funkcjonalność, ale również o wygląd. Schody mogą dodać wnętrzom surowości np. schody metalowe lub marmurowe), lub znacząco je ocieplić. Schody wewnętrzne betonowe bardzo dociążają optycznie wnętrze domu. Dlatego najwięcej osób decyduje się na schody drewniane.

Domowe ognisko

Schody drewniane dodają wnętrzu ciepła domowego ogniska. Przyjemnie się po nich chodzi boso, drewno dobrze trzyma ciepło. Drewno jest surowcem naturalnym, dlatego też cieszy oczy i pasuje dosłownie wszędzie. Dzięki dostępności różnych odcieni drewna można stworzyć schody pasujące do każdego stylu wnętrza. Ciemne drewno kojarzy się z elegancją i nowoczesnością, dlatego schody z niego zrobione będą się idealnie sprawdzały w nowoczesnych i minimalistycznych domach. Z kolei jasne drewno w zasadzie nie ma ograniczeń. Jest świetnym dopełnieniem modnych ostatnio aranżacji w stylu skandynawskim, ale także domów urządzonych tradycyjnie. Schody zrobione z drewna są bezpretensjonalne i zawsze wyglądają dobrze. Aby podkreślić ich charakter warto zastanowić się dobrze nad barierkami. W nowoczesnych konstrukcjach zamiast tradycyjnych, drewnianych i zdobnych barierek montuje się raczej stalowe liny lub ścianki ze szkła.

Rodzaj schodów

Wybierając schody do swojego domu warto dobrze zastanowić się nad ich konstrukcją. W bardzo małych domach świetnie sprawdzają się schody kręte, chociaż oczywiście nie są tak wygodne w użytkowaniu jak zwykłe schody. Coraz więcej osób decyduje się również na schody bolcowe, których konstrukcja sprawia wrażenie, że dosłownie wiszą one w powietrzu. Dodają zatem wnętrzu optycznej lekkości i przestronności. Ciekawie wyglądają schody kacze. Kiedyś budowało się je tylko i wyłącznie jako łatwe dojście do rzadko używanych pomieszczeń, obecnie wracają w chwale do wielu aranżacji loftów, czy wnętrz futurystycznych. Jak bardzo oryginalna by nie była ich konstrukcja, zawsze będzie wyglądała schludnie, jeśli stworzona będzie z drewna.