Podłoga. Co zamiast drewnianych paneli?

26.02.2018
złożone przez
slider

Urządzanie domu lub mieszkania jest zawsze dużym wyzwaniem. Jedną  z kluczowych decyzji, jakie musi podjąć właściciel jest wybór podłogi. Kilka dekad temu najpopularniejsza była drewniana klepka, którą z czasem zaczęły zastępować panele. Niedawno bardzo modna była deska barlinecka w różnych odcieniach, jednak powoli i ona nudzi się lokatorom domów i szukają oni innych pomysłów na swoją podłogę. Wielu z nich odrzuca pomysł podłogi z kamienia jako nieprzytulnej i niemiłej w dotyku, gdy chodzi się na boso. Dlatego podłogi korkowe, które są względną nowością na rynku zaczęły robić się coraz bardziej popularne.

Prawie jak drewno

Podłoga korkowa ma podobne atuty do drewna. Jest miękka, elastyczna i przyjemna w dotyku, gdy chodzi się po niej gołymi stopami. Jest przede wszystkim bardzo cicha. Dlatego też idealnie sprawdza się w sypialniach i pokoikach dziecięcych. To jednak nie wszystko. Podłoga korkowa ma również świetne właściwości izolacyjne. Dzięki temu zatrzymuje ciepło w pomieszczeniach, nie pozwalając mu uciekać. Podłogi korkowe idealnie wpisują się w trendy ekologiczne. Przede wszystkim są w pełni biodegradowalne. To jednak nie wszystko. Do produkcji podłóg z korka nie trzeba ścinać drzew. Dlatego często wybierają je prawdziwi miłośnicy przyrody.

Użytkowanie

Podłogi korkowe mają niewątpliwie ciekawy design. Do wyboru jest naprawdę wiele ciekawych wzorów. Trzeba im przyznać, że bezsprzecznie przyciągają wzrok – intrygują swoją odmiennością od zwykłych desek, ale nie ustępują mu w niczym, jeśli chodzi o elegancję. Podłogi kładzie się zazwyczaj w formie paneli i płytek. Warstwa wierzchnia ma za zadanie umocnić podłogę. Jeśli chodzi o podłogi do użytku domowego, utwardza się je lakierem ceramicznym. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by korkową podłogę zaadaptować do użytku komercyjnego. Wtedy należy ją solidniej utwardzić, najlepiej trudnościeralną powłoką z winylu. Wyjątkowy i oryginalny design korka sprawia, że podłogi z niego zrobione idealnie pasują do tradycyjnych domów, jak i nowoczesnych biur.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość