Nowoczesne meble kuchenne na wymiar? Od czego zacząć?

18-07-2023

Urządzając nowoczesną kuchnię, inspiracje możesz czerpać z różnych stylów i trendów i dopasowywać je do indywidualnych potrzeb domowników i wymagań architektonicznych przestrzeni. Zanim jednak zdecydujesz o detalach, wybierz odpowiednie meble kuchenne. Jakie projekty będą pasowały do Twojego wnętrza? Czy kuchnia na wymiar jest dla każdego? W tym artykule pokażemy Ci, w jakie rozwiązania warto zainwestować.

Dlaczego warto wybrać odpowiednie meble kuchenne?

Aranżacja kuchni to inwestycja czasochłonna i dość kosztowna. Pomieszczenie powinno być wygodne, funkcjonalne i nastawione na zmieniające się sezonowe trendy. Zastosowanie rozwiązań o uniwersalnym i ponadczasowym charakterze pozwoli uniknąć sytuacji, w której kuchnia lub jakaś jej część będzie wyraźnie odstawać od tego, co jest obecnie na topie.

Dlaczego warto wybrać odpowiednie meble do kuchni? Dopasowane do wymagań architektonicznych przestrzeni i indywidualnych, praktycznych potrzeb domowników, wpływają na użyteczność kuchni i decydują o wygodzie korzystania z pomieszczenia.

O czym warto pamiętać, wybierając meble kuchenne?

Wybór mebli kuchennych nigdy nie powinien być przypadkowy. Szafki kuchenne powinny być wysoce funkcjonalne, np. wyposażone w cichy domyk i solidne. Równorzędną rolę odgrywa stylistyka. Mimo że ostatnie zdanie niemal zawsze należy do dodatków, meble kuchenne powinny być neutralne lub nawiązywać do konkretnej dominującej w aranżacji pozostałych pomieszczeń estetyki. Nie bez znaczenia pozostają także liczba domowników, ilość dostępnego pod aranżację miejsca i ewentualne trudności architektoniczne pomieszczenia. Sprzęty kuchenne i meble powinny zostać rozmieszczone w sposób wygodny i łatwo dostępny dla użytkowników. Istota jest także jakość pojedynczych szafek kuchennych i zestawów mebli w ogóle. Dobrym pomysłem jest wybór projektów, w realizacji których wykorzystano jakościowe fronty MDF i okucia BLUM.

Dlaczego właściciele mieszkań najczęściej decydują się na szafki kuchenne na wymiar?

Meble kuchenne na wymiar dają możliwość wygodnego zaaranżowania dowolnej przestrzeni. Konieczność dopasowania ich do ewentualnych trudności architektonicznych pomieszczenia niemal nigdy nie jest postrzegana w kategorii przeszkody: kuchnie na wymiar to zazwyczaj wnętrza bardzo atrakcyjne wizualnie, wysoce funkcjonalne i przede wszystkim wygodne. Ogromną zaletą kuchni na wymiar jest możliwość zadbania o pozornie nieistotne szczegóły projektu. Dopasowanie detali decyduje o użyteczności i żywotności aranżacji kuchni i komforcie korzystania z funkcjonalności mebli kuchennych.

Kuchnia na wymiar - dopasowana do potrzeb domowników

Musisz wiedzieć, że projektując meble kuchenne na indywidualne zamówienie, ogranicza Cię wyłącznie metraż. Zestaw mebli na wymiar pozwala m.in. na wybór mebli kuchennych o dowolnych gabarytach i swobodne rozmieszczenie dolnych szafek kuchennych i szafek kuchennych wiszących. Personalizacji podlegają także kolejność aranżacji, akcesoria (m.in. nóżek, uchwytów i cokołów) i konkretne funkcjonalności, jak chociażby ilość szuflad. Właściciele domów i mieszkań mają możliwość samodzielnie zdecydować o rodzaju frontu (front lakierowany lub front matowy) i kolorze mebli kuchennych. Czym się kierować, wybierając kuchnię na wymiar?

Liczba domowników a aranżacja kuchni

Projekt kuchni na wymiar powinien uwzględniać liczbę domowników: inaczej zostanie zaprojektowana i wykończona kuchnia dla singla, a inaczej dla pary lub rodziny.

- Kuchnia dla singla zwykle jest niewielka (najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest dość mały aneks kuchenny lub nieco większa kuchnia otwarta na salon), lecz bardzo funkcjonalna. W takiej przestrzeni dobrze sprawdzą się wysoko funkcjonalne nowoczesne meble kuchenne na wymiar.

- Kuchnia dla pary charakteryzuje się większą przestrzenią i niemal zawsze wymaga przemyślanych i możliwie elastycznych rozwiązań. W tym przypadku dobrze sprawdzą się meble kuchenne, które podlegają pewnym modyfikacjom, np. możliwość regulacji rozkładanego stołu czy póżniejszej modernizacji tzw " wyspy kuchennej".

- Kuchnia dla rodziny to absolutne wyzwanie: przestrzeń musi odpowiadać na praktyczne potrzeby wszystkich domowników. Niezbędna jest odpowiednia ilość miejsca do przechowywania oraz miejsce do spożywania posiłków. Ciekawym i atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem jest przedłużony blat - może on z powodzeniem zastąpić stół. Takie rozwiązanie w przypadku kuchni na wymiar niemal nigdy nie stanowi problemu.

Ilość miejsca a meble kuchenne na wymiar

Kuchnia na wymiar sprzyja rozwojowi kulinarnych pasji. Projekt nowoczesnych mebli kuchennych na indywidualne zamówienie może uwzględniać ilość sprzętów i rzeczy do przechowywania. Wiedząc, które z akcesoriów (bądź drobnego AGD) będziesz przechowywać na wierzchu, a które w szafkach kuchennych lub szufladach, łatwiej zaplanujesz układ pomieszczenia. Pamiętaj, że na użyteczność kuchni ma wpływ także długość blatu. To przestrzeń robocza, ale nie tylko. W wielu aranżacjach przedłużony blat często zastępuje stół.

Układ mebli kuchennych a kształt pomieszczenia

Zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń? Wybierając meble kuchenne na wymiar, weź pod uwagę kształt pomieszczenia. Każdy z układów architektonicznych pozwala na inną aranżację kuchni:

- w układzie liniowym meble kuchenne są umieszczone wzdłuż jednej ściany. Dotyczy to tradycyjnych szafek kuchennych i szafek kuchennych wiszących;

- w układzie dwuliniowym sprawdza się równoległe ułożenie mebli, w odstępie co najmniej 90 cm. To praktyczny pomysł na aranżację kuchni długiej, lecz niezbyt wąskiej;

- do kuchni długich i bardzo szerokich lub kuchni otwartych na salon pasuje ułożenie mebli kuchennych w kształt litery L;

- kuchnie na wymiar w układzie G lub U można zaprojektować dla kuchni przestronnych lub otwartych na salon;

- meble kuchenne na wymiar dla pomieszczeń o dużej powierzchni warto uzupełnić o wyspę.

Meble kuchenne na wymiar - nowoczesne projekty w wyjątkowej gamie kolorystycznej

Nowoczesne meble kuchenne to propozycja dla osób, które cenią sobie swobodę wyboru. Oferta kuchni na wymiar to możliwość dostosowania detali i kolorów. W Melagu czekają na Ciebie klasyczne duety, jak chociażby ponadczasowe połączenie bieli i drewna i mniej oczywiste, np. takie, w których zgaszone złoto pojawia się w towarzystwie butelkowej zieleni.

Ogromną zaletą mebli kuchennych na indywidualne zamówienie jest możliwość dobrania oryginalnych uchwytów. Tzw. biżuteria kuchenna ożywia dany projekt i decyduje o jego unikalnym charakterze.

Źle się czujesz wśród oczywistych trendów? Postaw na klasykę i wybierz kuchnię na wymiar, która nigdy nie przestanie być ta topie. Atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem będą kolory neutralne. To baza, która nie tylko nie przestanie być modna, ale przede wszystkim - stworzy ogromne możliwości w zakresie aranżacji wnętrza kuchennego.

Kuchnie na wymiar w Melagu to więcej niż znane i przewidywalne projekty. Realizujemy m.in. zamówienia na meble kuchenne z blatem kompozytowym, ze spieków kwarcowych oraz zawierające elementy szklane.

Nowoczesne meble kuchenne w ofercie Melagu

Nowoczesne meble kuchenne Melagu Pro to Twoja kuchnia od podstaw. Proponowana oferta kuchni na wymiar obejmuje: kompletny projekt, uwzględniający Twoje wskazówki i wymagania architektoniczne aranżowanej przestrzeni, w tym ewentualne trudności, profesjonalne wykonawstwo i wysokiej jakości materiały i akcesoria. Obok klasycznych frontów matowych, wykorzystujemy lakierowane fronty MDF. Stosujemy także wszelkie udogodnienia, w tym cichy domyk i rozwiązania, które mają wpływ na żywotność mebli kuchennych (obrzeża BLUM). Przykładamy ogromną wagę do jakości i mamy ku temu warunki: dysponujemy własną stolarnią i jesteśmy w posiadaniu specjalistycznego sprzętu. Ponadto, planując z nami kuchnie jesteś w stanie od razu dobrać do niej odpowiednią podłogę. Na miejscu możemy dopasować kolorystykę frontów kuchennych do wybranej podłogi drewnianej, podłogi winylowej lub też paneli laminowanych. Do całości dopasujemy również drzwi wewnętrzne oraz inne niezbędne elementy wnętrza. W naszych salonach znajdziecie wszystko, co potrzebne do aranżacji swojego wymarzonego „M”.

 

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię