Listwy gzymsowe. Co warto wiedzieć przed ich zakupem?

25.09.2018
złożone przez
slider

Sztukateria od kilku lat przeżywa swój renesans. Coraz chętniej używa się jej w aranżacji nowoczesnych, ciekawych wnętrz. Białe elementy pod sufitem świetnie przełamują ciemniejszy kolor ścian, np. słynną szarość we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Dodają pomieszczeniom smaku i subtelnie dekorują je. Co warto wiedzieć przed zakupem listew przysufitowych?

Bezpieczny montaż

Szukając listew, najlepiej postawić na listwy styropianowe, poliuretanowe i duropolimerowe. Są one stosunkowo lekkie, a przez to – bezpieczne. W razie oderwania się listwy nie uderzy ona nikogo boleśnie w głowę. Lekkie listwy zazwyczaj dobrze trzymają się gzymsu, dlatego też taka sytuacja ma miejsce niezwykle rzadko. Kluczem do sukcesu jest użycie odpowiednio mocnego, dedykowanego do danego typu listew kleju i rzetelny montaż. Listwy styropianowe przysufitowe to dobry wybór także z drugiego powodu: łatwości ich pielęgnacji. Są one odporne na wilgoć, nie ma więc żadnego problemu, by raz na jakiś czas przetrzeć je wilgotną ściereczką. Listwy są prawdziwym zbawieniem, gdy chodzi o stare mieszkania z nierównymi ścianami i kątami. Przy ich poprawnym montażu udaje się szybko i łatwo ukryć niedoskonałości wnętrza.

Wybór wzoru

Sklepu ze sztukaterią oferują listwy w wielu stylach i rodzajach. Dostępne są zarówno klasyczne listwy gzymsowe, z bogatymi zdobieniami, jak i proste, minimalistyczne modele. Styl listew powinien pasować do reszty aranżacji mieszkania. W tych, urządzonych tradycyjnie, świetnie sprawdzą się listwy z frezami i wypukłościami, a nawet inne elementy sztukaterii: rozety czy kopuły. We wnętrzach urządzonych dość prosto i praktycznie lepiej jest postawić na minimalistyczne, wręcz geometryczne wzory. Ze sztukaterią w tym wypadku nie należy też przesadzać. Przed zakupem warto rzucić okiem na różne inspiracje w Internecie lub czasopismach wnętrzarskich.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość