Korzyści wynikające ze stosowania podłóg winylowych

02-11-2020

Jako nowoczesny i niezwykle uniwersalny materiał podłogi winylowe przeznaczone są do stosowania w każdego rodzaju pomieszczeniach. Cieszą się ogromną popularnością między innymi dlatego, że są łatwe w docinaniu, proste i szybkie w montażu, a swoimi parametrami użytkowymi znacznie przewyższają inne rozwiązania, między innymi takie jak panele laminowane. Doskonale imitują wygląd drewna, ceramiki i kamienia, co korzystnie wpływa na estetykę pomieszczenia, w którym się znajdują. Ponadto podłogi winylowe dostępne są także w wielu dekorach, co pozwoli na stworzenie pięknych i funkcjonalnych wnętrz w każdym stylu, jaki tylko sobie wymarzymy. To jednak nie jedyne korzyści, które wynikają ze stosowania podłóg winylowych.

Montaż i eksploatowanie – charakterystyka podłóg winylowych

W obecnych czasach bardzo ważne jest to, że podłogi winylowe są bezemisyjne i podlegają recyclingowi, są więc bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego, spełniając jednocześnie wymogi systemów zrównoważonego budownictwa.

Natomiast jedną z bardziej docenianych cech, jaką posiadają podłogi winylowe jest to, że mogą zostać one zamontowane na istniejących już podłogach, które znajdują się z naszym domu – przykładowo na lastriko, płytkach ceramicznych, podłogach drewnianych czy wykładzinach elastycznych. Metoda ta „na pływająco” wymaga tego, aby podłoże było wyrównane – inaczej podłoga winylowa może się odklejać lub będzie trzeszczeć.

Mogą być również stosowane na posadzkach z ogrzewaniem podłogowym, dopasują się więc do nowoczesnych rozwiązań, coraz częściej wykorzystywanych we wnętrzach domów.

Podłogi winylowe są łatwe i szybkie w montażu, dzięki czemu każdy z nas może ułożyć je samodzielnie we własnym domu. Co ważne, można korzystać z nich niemal natychmiast po zamontowaniu – w przypadku podłóg klejonych do podłoża już po 24h. Należy jednak pamiętać o odpowiednim wyrównaniu podłoża na którym kładziona będzie podłoga winylowa.

Funkcjonalne, wytrzymałe i trwałe podłogi winylowe

Warto wiedzieć, że podłogi winylowe są antystatyczne (ich powierzchnia nie przyciąga kurzu) oraz ciepłe w odbiorze, dzięki czemu zapewnią komfort nawet dla bosych stóp. Ponadto wytłumiają odgłosy kroków, poprawiając akustykę pomieszczeń.

Ze względu na swoje wodoodporne i antypoślizgowe właściwości podłogi winylowe bardzo chętnie wybierane są do kuchni i łazienki, w których przez wykonywane w nich czynności mogą mieć kontakt z wodą i zwiększoną wilgotnością powietrza. Dzięki temu będą bardziej trwałe oraz bezpieczne w użytkowaniu. Nie ulegną uszkodzeniu także pod wpływem większości substancji chemicznych, które występują w gospodarstwie domowym, a które mogłyby powodować plamy.

Podłogi winylowe są również odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu doskonale sprawdzą się szczególnie w pokojach dziecięcych. Ich trwałość i niezwykła wytrzymałość powoduje, że winylowe podłogi mogą być stosowane nawet w silnie eksploatowanych pomieszczeniach, takich jak salony i klatki schodowe, punkty sprzedaży, obiekty restauracyjne i hotelowe. Wiele osób docenia także to, że łatwo utrzymać je w czystości - wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je wodą z dodatkiem detergentu.

Wyjątkowy styl i ponadczasowe piękno

Podłogi winylowe dostępne są w szerokiej gamie realistycznych wzorów, kolorów i struktur, co zapewnia użytkownikom nieograniczone możliwości aranżacyjne. Można wybierać wśród modeli bardzo jasnych, a nawet białych, poprzez różne odcienie drewna, po czarne podłogi, a także podłogi wyglądające jak betonowe, surowe powierzchnie. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię