Jak urządzić salon w stylu nowojorskim? Stwórz odpowiednią bazę!

15-11-2021
Dysponujesz pokojem dziennym o ponadprzeciętnym metrażu, jednak duża przestrzeń nie stanowi dla Ciebie zalety pomieszczenia? W prosty sposób możesz to zmienić! Już teraz sprawdź, jak urządzić salon w stylu nowojorskim i przekonaj się o możliwościach, jakie stwarza charakteryzująca go, subtelna elegancja.
Dzięki bogactwu detali i wielości możliwych rozwiązań styl nowojorski doskonale sprawdza się także poza Upper East Side, najbogatszą częścią Manhattanu. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na wysokojakościową bazę, opartą na drewnianej podłodze lub wysokogatunkowych panelach winylowych i ściennych panelach dekoracyjnych, Twoje wnętrze dotrzyma kroku bieżącym trendom, niezmiennie zachwycając spójnością i jednocześnie – nie tracąc pierwotnego uroku.

Styl nowojorski we wnętrzu. Jakie są jego wyznaczniki?

Głównym wyznacznikiem stylu nowojorskiego jest przestrzeń. Przestronny salon, w miarę możliwości architektonicznych, powinien łączyć się z jadalnią i otwartą kuchnią i jednocześnie – być utrzymany w jasnej, stonowanej kolorystyce. Nie oznacza to, że nie ma tu miejsca na indywidualizm. W salonie urządzonym w stylu nowojorskim, obok delikatnych i eleganckich odcieni, dopuszcza się kolory uzupełniające i barwne dodatki. Niemniej, pierwsze skrzypce zdecydowanie gra odpowiednia baza, a my podpowiadamy, jak ją przygotować.

Salon w stylu nowojorskim. Stwórz doskonałą bazę i postaw na wysokojakościowe materiały

Nowoczesna i loftowa, czy klasyczna i eklektyczna? Przestrzeń w stylu nowojorskim może być różna – zwłaszcza że ten chętnie czerpie ze stylów francuskiego i hampton, a także trafnie łączy nowe ze starym, pozwalając nadać aranżacji indywidualnego charakteru. Jak zaaranżować salon w stylu nowojorskim? Stwórz odpowiednią bazę, sięgając po podłogi drewnianesztukateria, panele ścienne i profile dekoracyjne, dostępne w ofercie Melagu. Jakie masz możliwości? Podpowiadamy!

Podłogi drewniane, a salon w stylu nowojorskim

Podłogi drewniane kojarzą się z ponadczasową elegancją i są dostępne w szerokiej gamie odcieni. To doskonały pomysł na bazę dla aranżacji utrzymanej w stylu nowojorskim. Zależnie od tego, w jakim kierunku podąża Twoja interpretacja omawianej stylistyki, możesz zdecydować się na:

- dąb Cream Various, wykończony matowym lakierem, idealny do wnętrz eklektycznych i eleganckich;

- matowy dąb Bianco, dedykowany wnętrzom loftowym, doskonale współgrający z wyrazistymi dodatkami;

- jesion Milkshake, idealny do wnętrz klasycznych, charakteryzujący się ponadczasowym, matowym wykończeniem;

- połyskujący dąb Brillance, odpowiedni do pomieszczeń łączących nowe ze starym.

Powyższe propozycje (i jeszcze więcej!) znajdziesz w ofercie Melagu. Poznaj bliżej asortyment, który przygotowaliśmy i przekonaj się, że doskonała aranżacja nie musi być trudna w realizacji, a podłoga drewniana (lub podłoga winylowa) nie zawsze musi oznaczać to samo.

Sztukateria – subtelny akcent, który zwraca uwagę

Drewniana podłoga to za mało, by urządzić salon w stylu nowojorskim. Zwłaszcza jeśli stawiasz na jego klasyczny wariant. Z pomocą przyjdą Ci sztukateria wewnętrzna i efektowne profile dekoracyjne. Wśród bogatej oferty dekoracji ściennych, w Melagu znajdziesz:

- listwy gzymsowe, karniszowe i przypodłogowe,

- profile dekoracyjne,

- rozety i kopuły,

- dekoracje, obudowy i elementy odpowiednie do montażu z oświetleniem.

Panele dekoracyjne – niezastąpione w salonie urządzonym w stylu nowojorskim

Stanowią doskonałe uzupełnienie elementów sztukateryjnych. Ścienne panele dekoracyjne, bo o nich mowa, w stylu nowojorskim będą stylową ozdobą ściany i z powodzeniem zastąpią zbędne dodatki i akcesoria. Pomogą nie tylko zachować spójny charakter wnętrza, ale przede wszystkim – zadbają, by to wydało się jeszcze przestronniejsze. Doskonale będą prezentowały się na ścianach utrzymanych w jasnej kolorystyce, niemniej, możesz postawić na kontrasty – zwłaszcza jeśli styl rodem z Manhattanu ma być spójny z Tobą.
 
Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię