Inwestycja w panele winylowe

19.07.2018
złożone przez
slider

Panele winylowe cieszą się coraz większą popularnością. Są wykonane z kilku warstw winylu wraz z warstwą dekoracyjną. Imitują drewniane deski i są wielkości zwykłych paneli. Ich wszechstronne i praktyczne zastosowanie sprawia, że mogą być używane we wszystkich pomieszczeniach. Największymi atutami jest odporność na ścieranie i łatwość w montażu.

Główne zalety

Panele winylowe są w większości wodoodporne, dzięki czemu można je bez problemu stosować w kuchni, a nawet łazience. W wyglądzie i odczuciu przypominają drewno, mimo że są wykonane z syntetycznego polimeru, otrzymanego na skutek polimeryzacji chlorku winylu. Czasami nawet trudno je odróżnić od naturalnych surowców. Gumowe właściwości paneli winylowych gwarantują przede wszystkim dźwiękochłonność. Można je przykleić do posadzki, dzięki czemu nie będą stukać przy chodzeniu. Na zewnątrz posiadają warstwę ochronną, która się nie ściera i jest plamoodporna. Należy o nią odpowiednio dbać i nie używać normalnych środków chemicznych czy wybielaczy, które mogą wpłynąć na jej właściwości. W przypadku zarysowań czy przecięć można odnowić warstwę ochronną specjalnie do tego przeznaczonym środkiem reperującym.

Innowacyjne rozwiązanie

Nowoczesne panele idealnie nadają się na ogrzewanie podłogowe. Panele mają 3-7 mm i są przystosowane do tego typu posadzek. Elastyczna struktura przewodzi lepiej ciepło niż drewno i daje komfort cieplny jak drewniane deski. Podłoga winylowa nie chłonie wilgoci i nie odkształca się. Jest odporna na zabrudzenia i antypoślizgowa. Dzięki temu zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom. Sprawdzi się tez doskonale do wygłuszenia pomieszczeń. Ma oryginalny design i szeroką gamę kolorów, wzorów czy stylów. Można wybierać dekory drewniane, metalowe czy cementowe, a nawet panele przypominające kamień. Podłogi winylowe stały się bardzo często wybieranym materiałem wykończeniowym przez klientów. Ich funkcjonalność i ciekawy look dodaje klasy oraz elegancji każdemu wnętrzu. Łatwy i szybki montaż jest jednym z najważniejszych atutów paneli winylowych.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość