Drzwi wewnętrzne - konieczność czy raczej element wykończenia wnętrza?

12-09-2022

Aranżując wnętrze często skupiamy się przede wszystkim na kolorze ścian, podłogach, meblach czy oryginalnych dodatkach zapominając o…drzwiach. To prawda, drzwi są tak oczywistym elementem wykończenia domu czy mieszkania, że zwykle wybieramy je w pośpiechu, i co za tym idzie - finalnie niekoniecznie harmonizują z wystrojem wnętrza. Zły dobór koloru i sposobu wykończenia drzwi wewnętrznych może zburzyć efekt naszej ciężkiej pracy. Dlatego dziś zajmiemy się nie tylko ich funkcjonalnością i rodzajem, ale też odpowiednim dopasowaniem do charakteru wnętrza. 

Melagu dąży do innowacyjnych rozwiązań, aby jak najlepiej dopasować ofertę drzwi pod względem funkcji ozdobnej, jak i praktycznej. W naszych salonach znajdziecie drzwi wewnętrzne naszej marki własnej w kilku wariantach - między innymi drzwi opaskowe i drzwi ukryte, a także przesuwne i techniczne. Najlepsi specjaliści -  projektanci, inżynierowie oraz stolarze zadbali o proces produkcji na najwyższym poziomie z użyciem innowacyjnych technologii. Dlatego do aranżacji wnętrza możemy dodatkowo zaproponować urozmaicenie drzwi opaskowych i ukrytych poprzez malowanie, okleinowanie, laminowanie i fornirowanie. 

Nowatorskie rozwiązania aranżacji wnętrz dzięki drzwiom wewnętrznym

W Melagu stawiamy na różnorodność oferty drzwi wewnętrznych, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że każde wnętrze jest inne i wymaga zróżnicowanych rozwiązań zarówno technologicznych, jak i aranżacyjnych. Dlatego najczęściej wybieranym typem drzwi wewnętrznychdrzwi opaskowe lub ukryte. Cechuje je aluminiowa ościeżnica z drewnianym rdzeniem, co sprawia, że konstrukcja jest trwała i stabilna. 

Drzwi ukryte są zwykle stosowane w klasycznych pomieszczeniach, wyróżniających się prostotą i minimalistycznym wystrojem. Ukryta ościeżnica, niewidoczne zawiasy i zlicowanie ze ścianą daje niezwykle estetyczny efekt wykończenia. Najbardziej klasycznym typem drzwi są także drzwi opaskowe bezprzylgowe charakteryzujące się ukrytymi zawiasami, z możliwością otwierania na zewnątrz lub rewersyjnie - “do wewnątrz” w zależności od potrzeb. Drzwi opaskowe posiadają również możliwość wykonania portalu. 

Wybierz najlepszy wariant drzwi do wystroju wnętrza!

“Techniczne” dopasowanie drzwi pod względem wymiaru i sposobu otwierania to jednak nie wszystko. Dla uzyskania najlepszego efektu warto zaplanować odpowiedni wariant wykończeniowy, który będzie spójny z naszym wystrojem wnętrza. Dlatego zarówno drzwi opaskowe, jak i ukryte występują w różnych formach. Najbardziej klasycznym przykładem są drzwi wewnętrzne gładkie - pasują zwykle do minimalistycznych pomieszczeń, choć ich uniwersalny wygląd i szeroki wybór kolorów sprawiają, że wyglądają znakomicie w każdej aranżacji. Chcąc nieco ożywić gładką strukturę drzwi, możemy zdecydować się na drzwi frezowane, o delikatnych i charakterystycznych żłobieniach, co z pewnością odświeży nasze pomieszczenie.

Wybór drzwi fornirowanych, a więc wykończonych cienką warstwą naturalnego drewna zabezpieczoną lakierem - to bardzo dobry wybór do pomieszczeń klasycznych, ale nie tylko. Drzwi fornirowane są także świetną alternatywą dla osób ceniących ciepłe, naturalne odcienie drewna. Melagu zapewnia dodatkowo możliwość dopasowania drzwi do sposobu wykończenia wnętrza. Dlatego też wykonujemy wybrane modele pod spiek, farbę czy lustro. 

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrany wzór drzwi wewnętrznych będzie dla Ciebie najlepszą opcją, zapraszamy do skorzystania z naszego Konfiguratora Drzwi Melagu.pl dostępnego na naszej stronie internetowej. 


 

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię