Czym się różnią drzwi przylgowe od bezprzylgowych?

01-12-2020

Profesjonalne nazewnictwo często sprawia, że osoby niewtajemniczone przeważnie nie wiedzą, o czym jest mowa – dopiero po objaśnieniach okazuje się, że stosunkowo prosta i oczywista kwestia została określona jakimś poważnym słowem. Szczególne obawy budzi terminologia techniczna, z którą każdy z nas prędzej czy później się zetknie przykładowo przy wykańczaniu wnętrz swojego domu czy mieszkania. W przypadku samych drzwi tego rodzaju haseł jest nawet kilka. Dlatego chcemy przybliżyć Państwu jedną z ważniejszych kwestii w tym zakresie – decydując się na skrzydła do swojego domu lub mieszkania przyjdzie Państwu wybrać drzwi przylgowe lub bezprzylgowe. Czym się one charakteryzują i jaka jest między nimi różnica?

Drzwi przylgowe – co warto o nich wiedzieć?

Przez wiele lat ludzie w Polsce nie mieli za bardzo innego wyboru niż drzwi przylgowe. Charakteryzują się one specyficznym wykończeniem krawędzi skrzydła, które ma wcięcie zachodzące na ościeżnicę. Choć na rynku dostępne są już modele bezprzylgowe, ten klasyczny model nadal jest bardzo chętnie wybierany ze względu na to, że przylga w estetyczny sposób ukrywa zamek.

Tak więc skrzydła przylgowe będą świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które lubią tradycyjne i sprawdzone pomysły aranżacyjne lub też którym zależy na wnętrzach urządzonych w klasycznym stylu. Ponadto warto pamiętać o tym, że drzwi przylgowe sprawiają wrażenie lżejszych i nieco bardziej wypukłych od powierzchni ściany ze względu na swoje wyraźnie zaznaczone krawędzie, co pięknie zaprezentuje się we wszystkich wnętrzach.

Najważniejsze informacje o drzwiach bezprzylgowych

Choć są one sporą nowością, ponieważ na polskim rynku można je spotkać dopiero od kilku lat, drzwi bezprzylgowe na dobre zagościły już w niejednym domu i mieszkaniu. Ich cechą charakterystyczną są chowane zawiasy, których nie widać po zamknięciu drzwi, dzięki czemu krawędź pozostaje gładka. Tak więc drzwi bezprzylgowe idealnie łączą się z ościeżnicą, sprawiając, że krawędź skrzydła wygląda na jeszcze bardziej masywną.

Wśród korzyści, jakie przynoszą drzwi bezprzylgowe można wymienić to, że optycznie lekko powiększają przestrzeń pokoju, a podłoga wygląda przy nich bardziej okazale. Sprawdzą się więc przede wszystkim w niedużych pomieszczeniach. Będą ponadto pasowały do aranżacji wykonanych w nowoczesnym, minimalistycznym lub industrialnym stylu. Drzwi bezprzylgowe cieszą się więc coraz większą popularnością i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić w najbliższym czasie.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię