Filtruj produkty
Filtruj produkty

TIMBERNESS

Timberness to innowacyjne deski kompozytowe stworzone w oparciu o ideę hybrydy – połączenia dwóch, maksymalizujących korzyści, rozwiązań. To produkty w 100% polskie – produkowane w kraju przez polską firmę.

Zaletą desek Timberness jest zastosowanie wysokogatunkowego drewna. Naturalną cechą włókien drewnianych jest to, że reagują na słońce i deszcz. Dlatego w pierwszym okresie po montażu deski mogą zmieniać swój kolor. To zjawisko nie jest niczym niepokojącym, bo to proces naturalny.

Taka stabilizacja drewna w desce kompozytowej pod wpływem czynników atmosferycznych nazywa się sezonowaniem. Proces ten może potrwać – w zależności od pogody, czyli ekspozycji na słońce i natężenia opadów – od jednego do czterech miesięcy. Naturalnym zjawiskiem w pierwszej fazie sezonowania jest charakterystyczne „żółknięcie”, które trwa do miesiąca po montażu. W tym czasie kolor desek może być nieco inny od oczekiwanego. Dopiero po okresie sezonowania deski nabierają swojego właściwego koloru.

Warto wiedzieć, że ostateczna barwa deski jest nieco jaśniejsza niż przed montażem, a z czasem będzie się nadal delikatnie rozjaśniać. To cecha charakterystyczna dla wszystkich desek kompozytowych.

Zaletą hybrydowych desek kompozytowych jest to, że w przeciwieństwie do drewna, nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Wymagają tylko czyszczenia – do którego wystarczy woda i delikatny detergent. Do pielęgnacji desek zalecamy stosowanie myjki wysokociśnieniowej, która umożliwia dokładne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń.