certyfikat

CHAPEL PARKET

Chapel Parket stworzył podłogi uniwersalne i ponadczasowe, które pomimo upływu lat nadal wyglądają imponująco. Zamysłem procucenta było stworzenie podłogi na wzór starej deski sprzed 100 lat - podłogi z duszą. Podłogi, której wgniecenia czy rysy nie ujmują wartości, a wprost przeciwnie - każde nowe ślady po imprezie czy przemeblowaniu nie tylko nie będą rażąco widoczne, ale wzbogacą naturalną fakturę podłogi drewnianej wpisując się w jej estetykę.

Wszystkie podłogi Chapel Parket są obrabiane ręcznie, wybarwianie desek odbywa się poprzez manipulację chemiczną i termiczną drewna. Ze względu na to każda deska jest inna, wyjątkowa i niepowtarzalna. Własciwy kolor podłoga osiąga w okresie od 3 do 6 miesięcy po zamontowaniu. W podłogach wędzonych lub przyciemnianych w tym okresie odcień staje się 30% jaśniejszy.

Produkty marki Chapel Parkiet - począwszy od surowego drewna, aż po gotowy produkt - są wytwarzane w Holandii. Produkcja każdej podłogi, odbywa się na indywidualne zlecenie klienta. Opatentowana technika produkcji sprawia, że każda następna partia wyprodukowanej podłogi może się nieznacznie różnić odcieniem od poprzedniej. Powyższy fakt należy uwzglednić przy składaniu zamówienia.

Posadzki dębowe dostępne są w formie litych desek oraz polecanej na ogrzewanie podłogowe desce warstwowej. Na życzenie klienta, podłoga poddawa jest procesowi postarzania, polega on na celowym uszkodzeniu warstwy dekoracyjnej. Zabieg ten dodatkowo podkreśla jej wyjątkowy charakter.

Drewniane podłogi Chapel Parket są wysoce odporne na zabrudzenia i działanie płynów. Zbiegi pielęgnacyjne podłóg ograniczają się do ich mycia płynem dedykowanym do podłóg olejowanych. Konserwacja wymagana jest co najmniej raz w roku olejem konserwacyjnym Chapel Parket .

Naturalną cechą drewna jest rożnorodność barw, stąd w podłodze mogą wystąpić rożnice w kolorze, odcieniu i strukturze poszczególnych desek.

 

Selekcja drewna

Selekcja drewna:

Dopuszczalne

Niedpouszczalne

  

 

   DĄB PRIME

- sęki max 15 mm
- pęknięcia na powierzchni max 20 mm
- lekkie różnice w odcieniach
- biel
- pęknięcia na końcach
- ślady po owadach
- rdzeń
- wrośnięta kora
- defekty związane ze wzrostem drzewa
- uszkodzenia mechaniczne

    

DĄB RUSTIC A

- sęki otwarte wypełnione szpachlą max 40 mm
- pęknięcia na powierzchni max 50 mm
- biel max 10 mm szerokości
- lekkie różnice w odcieniach
- pęknięcia na końcach max 50 mm

- ślady po owadach
- rdzeń
- wrośnięta kora
- defekty związane ze wzrostem drzewa
- uszkodzenia mechaniczne

 

DĄB RUSTIC B

- sęki otwarte wypelnione szpachlą max 80 mm
- wypełnione otwarte uszkodzenia do 60 mm są dopuszczalne
- pęknięcia na powierzchni max 400 mm
- biel max 25 mm szerokości
- pęknięcia na końcach max 150  mm
- rdzeń na długości max do 50%  deski
- defekty związane ze wzrostem drzewa max 10 mm szerokości
- różnice w odcieniach
- ślady po owadach
- uszkodzenia mechaniczne
- wrośnięta kora

DĄB RUSTIC MIX

kombinacja z 50% Rustic A i 50% Rustic B